LOŻA WSCHODU

„Loża Wschodu” (ISSN 2083-3687) to nowe ogólnopolskie recenzowane pismo naukowe i popularnonaukowe o Azji i Afryce, redagowane przez studentów Uniwersytetu Warszawskiego.

tajna stronaLoża na fb

„Loża” to projekt na maksa pionierski – nigdzie w Polsce studenci nie wydają pisma, które porusza tak wiele obszarów w tak różny sposób.

Do tej pory wydaliśmy dwa numery, możecie je dostać na żywo (gdzie? – czytaj tu) albo tutaj! w formie wirtualnej. Tymczasem zbieramy teksty do numeru trzeciego – ostateczny dedlajn to sobota 31 MARCA.

CO PISZEMY?

Publikujemy prace naukowe, popularnonaukowe i wszystkie inne formy: wywiad, esej, felieton, przekład, reportaż, publicystykę, a nawet zdjęcia i plastykę.

Zakres tematyczny jest wielki i niekonkretny: Azja i Afryka. Po prostu! (plus środowiska imigrantów). Film i muzyka, historia i polityka, kultura i natura, podróże małe i duże, religia, sport i wiele, wiele innych. Wszystkie -logie, -styki, -znawstwa i -izmy. Od arabskiej bielizny po hinduski heavy-metal.

Do tego sporo dobrego humoru, ciekawostki z życia Orientu rzeczywistego i UW-owskiego – krótkie piłki do wykładowców i mądre eseje o wyklętych ludach ziemi.

„Loża” ma charakter wielo- i interdyscyplinarny; dostajemy teksty z nauk społecznych i humanistycznych, ale z chęcią ugościmy też te przyrodnicze. Znakomita większość tekstów jest recenzowana przez pracowników naukowych Uniwersytetu Warszawskiego i innych uczelni.

Czekamy na Wasze prace! W zamian oferujemy satysfakcję i publikację w piśmie naukowym z własnym numerem ISSN – pamiętajmy, że taka publikacja liczy się przy różnych stypendiach, grantach i rekrutacjach, a do tego ładnie wygląda w CV.

Artykuły nie powinny być dłuższe niż 15 stron (TNR 12, interlinia 1,5, marginesy 2,5) i powinny być dostosowane do zasad edycji tekstów, które wiszą na naszej stronie.

Zapraszamy też do zaangażowania się w prace redakcji! W sposób szczególny szukamy składaczy, korektorów i grafików.

KONTAKT

Jeśli macie jakiekolwiek pytania i rzeczy do wysyłki, piszcie na lozawschodu@gazeta.pl.

Redakcję Pisma tworzą tacy ludzie. Piszcie, dzwońcie i nękajcie ich na czacie!

  • Magda KOŁODZIEJ z mishu: madzkaa@gmail.com, 792 290 892, fb;
  • Jarek KOPEĆ z mishu (genetivus: Kopcia): jaroslaw.kopec@gmail.com, 601 318 554, fb – red. nacz. nr. I;
  • Tomasz PIETRZAK z mishu: muhammad.an.nasir@gmail.com, 507 086 758, fb;
  • Rafał SMOLEŃ z misha: rafal@smcomputers.com.pl, 661 682 605, fb – red. nacz. nr. III;
  • Anna ŚLĘZAK, o dziwo też z misha: annaslezak@op.pl, fb – red. nacz. nr. II;
  • Sebastian ŻBIK z mishu: seba.zbik@vp.pl, 692 560 151, fb;
  • Filia w Londynie: Konrad ADAMOWICZ (znany jako Albert): kaibita@tlen.pl, fb.

Pismo wydaje mishowe IKN Globalnego Południa (wszak południe to symboliczna godzina rozpoczęcia prac lożowych) we współpracy z mishowo-arabistycznym IKN Kontekstów Islamu.

Pierwsze dwa numery „Loży Wschodu” ukazały się dzięki wsparciu Rady Konsultacyjnej ds. Studenckiego Ruchu Naukowego przy Jej Magnificencji Rektor UW i Fundacji na Rzecz Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego „Universitatis Varsoviensis”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s